Aranżacja tarasu

Aranżacja tarasu

Sezon letni to czas wypoczynku na świeżym powietrzu. W miejskim zgiełku ciężko znaleźć spokój i prywatność. Wyjazd za miasto często jest kłopotliwy i wymaga poświęcenia większej ilości czasu. A to niekiedy nie jest możliwe. Letni azyl można jednak stworzyć na własnym tarasie, gdzie w słoneczne dni można wypoczywać i rozkoszować się towarzystwem przyjaciół i rodziny.

Jak powinna wyglądać aranżacja tarasu, by był on zarówno komfortowy i funkcjonalny? Taras łączy dom z ogrodem. Niekiedy stanowi dalszą część salonu, pozwalając w pogodny dzień spędzić dzień poza czterema ścianami. Taras będzie funkcjonalny, jeśli zadbamy o umeblowanie i osłonę przed wzorkiem sąsiadów oraz uciążliwymi słońcem w trakcie upałów czy letnim deszczem. Wszystkie te elementu pozwolą stworzyć idealne miejsce na rodzinną zabawę w niedzielne popołudnie.

Obecnie do wyboru jest wiele mebli typowo ogrodowych. Z mody nie wychodzi elegancka wiklina. Na czasie są też drewniane krzesła i stoły pomalowane na biało. Te twarde meble tarasowe wystarczy ozdobić miękkim poduszkami i kocami, by każdy z chęcią rozsiadł się w takim fotelu. Niemniej należy zwrócić uwagę na ich trwałość i sposoby konserwacji, by taki zestaw mógł służyć latami powinien być odporny na działanie czynników atmosferycznych.

Prywatność i ochronę na tarasie zapewni zadaszenie. Najpopularniejsze jest to wykonane z uniwersalnej markizy, choć jest ono najmniej wytrzymałe. Poza tym zdecydować się można na drewniane lub blaszane, którego cena jest wyższa, ale można mieć pewność, że przetrzyma wichurę. Na topie są także estetyczne zadaszenia z tworzywa sztucznego. Kolor można dopasować do mebli i dodatków, tworząc harmonijną i interesującą aranżację.

Dodatkowo od sąsiadów można odizolować się dzięki zielonej ściance. Zasłoni ona nasz taras, ale nadal będzie komponować się z ogrodem. Bardzo dobrze w takiej roli sprawdzają się pergole. Drewniane konstrukcje, porośnięte pnączami różnych roślin, np. różami, osłaniają miejsce rodzinnych spotkań. Można również posadzić żywopłot. To jednak czasochłonny proces, jednak efekt jest bardzo pożądany – zielona i modna ściana, okalająca taras.

Zostaw komentarz: "Aranżacja tarasu"