Biuro w domu – w jakim stylu je urządzić?

Biuro w domu

To już powszechne, że coraz więcej ludzi pracuje w swoich domach zamiast w biurze. Wystarczy być podłączonym do internetu, by być tak samo efektywnym pracownikiem, jak ten siedzący przez osiem godzin w biurze poza domem.

Jednak taka praca wiąże się z koniecznością urządzenia biura (albo chociaż kącika) w domu. Jak to zrobić i jakie meble wybrać? Jak zwykle, to zależy. Przede wszystkim musimy sie zdecydować na jakiś styl. Klasyczny lub bardziej nowoczesny. Na to wpływ ma nie tylko nasz gust, ale także to czy będziemy w domowym biurze podejmować klientów i to, jaką profesją się paramy.

Biuro prawnika zrobi lepsze wrażenie, jeżeli będzie urządzone tradycyjnie (będzie budziło to zaufanie i sugerowało długą tradycję w branży), natomiast informatyk powinien mieć nowoczesne biuro, które będzie wskazywało na to, że jest ze wszystkim na bieżąco. Także wyższe stanowiska sprzyjają raczej tradycyjnemu stylowi kojarzącemu się z doświadczeniem i odpowiedzialnością.

Jakiego stylu nie wybierzemy, najważniejszymi meblami będą dla nas biurko i fotel. Unikajmy pracowania na normalnych stołach, zwłaszcza używanych także do czegoś innego. Będzie nas to rozpraszało i odciągało od pracy. Fotel biurowy zaś powinien być wygodny i zapewniać dobre podparcie plecom, które będą tam spędzały nawet kilka godzin dziennie. Biurko powinno mieścić laptopa (bowiem niemal każdy pracuje teraz na takim sprzęcie) i nieco dokumentów. Nie kupujmy zbyt dużego biurka bowiem sprzyja to bałaganowi, a ten z kolei odciąga nas od pracy. Poza tym zaopatrzmy się w szafkę na dokumenty i regały na segregatory, w innym przypadku skończymy zasłonięci stertą „papierów”. Przydadzą się także: tablica korkowa do wieszania notatek i wiadomości, kosz na śmieci (to zaskakujące jak wielu ludzi o nim zapomina) i miejsce dla ewentualnych klientów/kontrahentów.

Poza tym starajmy się urządzić biuro w minimalistycznym stylu. Mamy się czuć w nim dobrze, ale ma to pozostać miejsce pracy, a nie wypoczynku.

Zostaw komentarz: "Biuro w domu – w jakim stylu je urządzić?"