Duża szafa może zastąpić garderobę

Duża szafa może zastąpić garderobę

Szafa jest jednym z najważniejszych mebli w naszym domu (zwłaszcza dla kobiet). Jeżeli decydujemy się na dużą szafę, która ma nam zastąpić garderobę musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach doboru takiego mebla.

Szafa, chociażby była nie wiem jak piękna i nowoczesna, to przede wszystkim mebel użytkowy. Znaczy to, że zadecydowanie ważniejsza od wyglądu jest funkcjonalność. Jej gabaryty zależą oczywiście od wielkości pomieszczenia, w którym będzie stała, załóżmy jednak, że mamy bardzo dużą przestrzeń. Jej głębokość powinna być nieco większa od szerokości naszych ubrań, tak by nie dotykały tylnej ścianki, a przez to nie gniotły się i nie brudziły przy przesuwaniu ich na wieszakach. Z drugiej strony nie może być też za głęboka, bowiem utrudnia to wyjmowanie z niej ubrań, zwłaszcza osobom o nieco drobniejszej budowie.

Powinna być też dość wysoka, przynajmniej w jednej części, bowiem to, że teraz nie posiadamy długich sukni czy płaszczy nie znaczy, że w przyszłości takie ubrania nie zjawią się w naszej szafie. Drzwi, które często są problemem, bowiem potrzebują dużo miejsca na swobodne wychylenie może warto zastąpić przesuwanymi. Zaoszczędzimy dzięki temu nieco miejsca, a i wizualnie prezentuje się to bardzo dobrze. Najlepiej sprawdza się szafa trzydrzwiowa.

Pamiętajmy też o lustrze. Jest ono bardzo przydatne i powinno się znaleźć na zewnętrznej lub wewnętrznej stronie drzwi (z założeniem, że mamy do czynienia z tradycyjnymi drzwiami). Pamiętajmy też o tym, by znaleźć w niej dodatkowe miejsca na paski czy krawaty, które nie powinny sie poniewierać miedzy ubraniami, a winny mieć swój własny wieszak, na przykład na bocznej ściance szafy.

Szafa wnękowa powinna być też wyposażona w co najmniej kilka szuflad czy mniejszych szafeczek, w których możemy przechowywać ubrania, które nie wymagają ciągłego wiszenia, a mogą być złożone. Wszystkie te wskazówki musimy oczywiście dopasować do swoich wymogów, bowiem szafa musi dobrze służyć przede wszystkim nam i spełniać przede wszystkim nasze wymagania.

Zostaw komentarz: "Duża szafa może zastąpić garderobę"