Jak odświeżyć kuchnię?

Aby nasza kuchnia zyskała nowy wygląd, nie musimy od razu wszystkiego wymieniać i wydawać na to fortuny. Jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem, wystarczy kilka zabiegów, by kuchnia wyglądała znacznie lepiej.

1. Ściany i podłoga

Czasem wystarczy samo pomalowanie ścian. Zmiana koloru potrafi całkowicie odmienić charakter wnętrza – np. ocieplić je lub optycznie powiększyć. Płytki ścienne, które są już niemodne lub nam się opatrzyły, nie wymagają od razu skuwania – można je również pomalować. Na rynku są już dostępne farby przeznaczone specjalnie do malowania płytek kuchennych. Można również przemalować płytki podłogowe, choć tu musimy wybrać inną farbę (bardziej odporną na ścieranie).

2. Meble

Całkowita wymiana mebli kuchennych jest kosztowna. Jednak dla odmiany wyglądu kuchni wystarczy wymiana samych frontów. Inną opcją jest ich pomalowanie – również specjalną farbą. Jeśli fronty są gładkie, bez żłobień i frezów, możemy je pokryć okleiną samoprzylepną. Można też wymienić same uchwyty. Wymiana blatu też nie musi wyjść drogo, jeśli zdecydujemy się na laminat, a nie marmur czy konglomerat.

3. Dodatki i oświetlenie

Dość duża różnica jest widoczna już po samej wymianie elementów tekstylnych i dodatków. Można np. zdjąć niemodne firanki, wymienić podkładki pod talerze i poduszki na krzesłach, a na podłodze położyć chodnik. Na ścianie możemy powiesić zdjęcielub plakat, a na półkach czy blatach postawić doniczki z ziołami. Jeśli mamy tylko jedną górną lampę, warto rozważyć zamontowanie dodatkowego oświetlenia punktowego.

Zostaw komentarz: "Jak odświeżyć kuchnię?"