Kominek w salonie

Kominek do salonu

Kominki w ostatnich pięciu latach przeżywają swój renesans. Powstaje coraz więcej wyspecjalizowanych sklepów z akcesoriami kominkowymi, a także pojawiają się firmy zajmujące się instalacją i budową tego typu sprzętu grzewczego.

Ze względu na bezpieczeństwo i częste problemy z wydostającym się dymem nie stawia się już tradycyjnych kominków z otwartym paleniskiem. Kominki można podzielić na kilka grup, głównie pojawiają się w domach po to, by je ogrzewać, coraz częściej montowane są też dla ozdoby.

Wybór kominka właśnie uwarunkowany jest od jego przeznaczenia i miejsca, jakie można pod niego wygospodarować. W niewielkich domkach na przedmieściach, czy też na wsiach popularne są kominki z płaszczem wodnym lub z całym system grzewczym, który bez konieczności zakładania tradycyjnej sieci C.O pozwoli ogrzać wszystkie pomieszczenia. Zazwyczaj kominek to tak naprawdę wkład kominkowy, który można dowolnie obudować. Moc grzewcza takich wkładów uzależniona jest od ich wielkości i wynosi średnio od 10 kW do 26 kW. Można sobie wybrać modele w zależności od potrzeb i miejsca mające jedną szklaną ścianę a nawet takie z czterema szybami montowane na środku pokoju, by z każdej strony domu cieszyć się widokiem ognia.

Obudowanie takiego kominka zależy od gustu właściciela. Można zrobić to w tradycyjny sposób, przypominający kominki z przed lat lub w bardzo nowoczesny np. wystarczy zabudować go jedną kamienną płytą. Dla osób, które mają już jakieś stałe źródło ciepła w domu lub mieszkaniu świetną alternatywą dla tego typu kominków mogą być piece wolnostojące. Rynek tego typu sprzętu jest przeogromny, a wybór odpowiedniego podobnie jak w przypadku kominków do zabudowy zależy od powierzchni do ogrzania i wystroju wnętrza.

Kominki wolnostojące stają się po prostu jednym z elementów wyposażenia salonu, a ze względu na jego cenę i fakt, że musi się znajdować w bardzo określonych miejscach (przede wszystkim w bliskości szybów kominowych) staje się głównym wyznacznikiem stylu, w jakim wykańcza się wnętrze. Przecież przy każdym remoncie nie będziemy wymieniać kominka. Takie piecyki mają moc grzewczą w granicach 6 kW do 20 kW.

Różnorodność wzorów sprawia, że kominki pasują do każdego wnętrza. Jednymi z ładniejszych  są kominki, które wykończone są kaflami. Kafle te także występują w różnych kolorach i w różnego rodzaju zdobieniach. Dla mieszkańców bloków, który nie mogą pozwolić sobie na takie kominki wymyślono, biokominki, czyli, wolnostojące piecyki, które można ustawić w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Ich zaletą jest brak potrzeby podłączania ich do szybów wentylacyjnych, nie dymią się i nie trzeba sprzątać paleniska.

Zostaw komentarz: "Kominek w salonie"