Meble łazienkowe

meble łazienkowe

Wybranie odpowiednich mebli do łazienki gwarantuje nam ich długą żywotność w bardzo dobrej kondycji. Pamiętać przecież trzeba, że łazienka to pomieszczenie, które jest narażone na duże wahania temperatur i wilgotności.

Przede wszystkim mebli łazienkowych szukajmy w dziale z armaturą i w wyspecjalizowanych salonach łazienkowych, których asortyment gwarantuje nam odpowiednią jakość wybieranych mebli. Poza tym wizyta w takich miejscach może ułatwić nam podjęcie decyzji, jak ma wygląć nasza aranżacja wnętrza łazienki. W salonach wyeksponowane są gotowe projekty i można szukać w nich inspiracji.

Przy budowie lub remoncie łazienki musimy pamiętać o zrobieniu w niej odpowiedniej wentylacji, szczególnie, gdy nie ma w niej okna. Zapobiegnie to zbieraniu się wilgoci i spowoduje, że meble w niej ustawione nie ulegną rozklejeniu się i niszczeniu. Najwygodniej w takim wypadku jest wybrać meble szklane, które nie są w żaden sposób podatne na warunki panujące w łazience, ale szafki ze szkła, szczególnie przy małych dzieciach nie są bezpieczne.

Najpopularniejsze, więc stają się meble z płyt wodoodpornych kupowanych w gotowych zestawach. Jest to najtańszy sposób, ale mało atrakcyjny i nie zawsze pasujący do łazienek. Droższa wersja zabudowy łazienki to zlecanie zrobienia mebli na wymiar. Wtedy każdy centymetr pomieszczenia zostanie dobrze wykorzystany, a aranżacja łazienki będzie pasowała do charakteru całego domu lub mieszkania. Dobierzemy sami kolor, typ połysku, rodzaj wykończeń i ilość potrzebnych półek i szafek, pochowamy też szpecące elementy, które w łazience muszą się znaleźć, czyli rury, ewentualną pralkę i piecyk.

Do budowy blatu wokół umywalki można użyć graniu lub marmuru, który jest bardzo trwały i nie trzeba się będzie przejmować mokrymi plamami, jakie będą się na nim robić w czasie mycia. Kiedy chcemy w łazience mieć drewniane wykończenie, zarówno meble jak i podłogę musimy je również odpowiednio przygotować. Surowe drewno w dużej wilgotności i cieple szybko stanie się ciemne, zrobią się na nich plamy po wodzie i mogą się nawet pojawić wykwity z pleśnią, a materiał zacznie się rozchodzić i pękać. Na rynku pełno jest impregnatów, lakierów, bejc i olejów, które pozwalą na zachowanie naturalnego koloru materiału jak i na pomalowanie go na dowolny kolor. Należy też pamiętać o powtarzaniu olejowania lub malowania tych mebli, by zachowywały swój pierwotny wygląd i nie niszczały.

Kiedy meble są już dobrane to postarać się trzeba o wieńczące dzieło dodatki, które nadadzą ostatecznego charakteru pomieszczeniu. Ręczniki, dywaniki, a także drobne dodatki muszą być dobrej jakości, by po kilku użyciach nie zaczęły szpecić tak bardzo dopracowanego wnętrza.

Zostaw komentarz: "Meble łazienkowe"