Modne i estetyczne zasłony prysznicowe

Modne i estetyczne zasłony prysznicowe

Wydawałoby się, że o ile meble do łazienki mogą być problematycznym zakupem, o tyle wybór dodatków, w rodzaju zasłony prysznicowej to już bułka z masłem. Nic bardziej mylnego. Zasłona prysznicowa może być elementem wystroju, który nada Twojej łazience niepowtarzalny wygląd. Wystarczy tylko dobrze przemyśleć swój wybór. Dzięki szerokiej gamie dostępnych materiałów, wymiarów, kolorów i wzorów, każdy znajdzie coś dla siebie.

Zasłony prysznicowe wykonuje się najczęściej z materiałów wodoodpornych, takich jak:

  • winyl,
  • PCV,
  • nylon.

Oczywiście można także kupić zasłony wykonane z tkanin nieodpornych na wodę (najczęściej są one zresztą bardziej estetyczne).

Największą popularnością cieszą się zasłonki winylowe i tkaninowe. Oba te rodzaje mają swoje zalety. Zasłony winylowe są bardziej wytrzymałe i zazwyczaj lepiej zatrzymują wodę. Zasłony tkaninowe natomiast są lekkie i można je prać w pralce.

Dobra zasłona prysznicowa powinna spełniać dwa podstawowe zadania:

  • oddzielać prysznic od reszty łazienki, tworząc intymną strefę kąpielową,
  • chronić przed wydostaniem się wody na zewnątrz brodzika.

Jeśli jednak marzy Ci się piękna, ale mało praktyczna zasłona, nie musisz z niej rezygnować. Zamontuj dwie. Od strony wewnętrznej taką, która przy mniejszych lub większych walorach estetycznych, spełni dobrze funkcję praktyczną. Na zewnątrz natomiast taką, której głównym zadaniem jest dekoracyjność.

Producenci tworzą zasłony o różnych wymiarach, także tych nietypowych.

Zasłony prysznicowe montuje się na specjalnych drążkach lub, rzadziej, szynach.

Ze względu na stosunkowo niską cenę, zasłony prysznicowe są cenione przez ludzi, lubiących szybko i tanio zmieniać wystrój wnętrz.

O zasłony prysznicowe należy dbać. Ciepłe i wilgotne środowisko sprzyja powstawaniu pleśni oraz rozwojowi bakterii. Są one groźne dla zdrowia wszystkich użytkowników łazienki, a w szczególności – osób z chorobami układu oddechowego. Najlepiej jest kupić zasłonę, która została fabrycznie zabezpieczona przed rozwojem pleśni oraz nadaje się do prania w pralce. Jeśli Twoja zasłona nie posiada takiego zabezpieczenia, wykręcaj ją dobrze po każdym użyciu prysznica i regularnie szoruj ją gąbką nasączoną specjalnym preparatem do usuwania pleśni. Regularnie czyszczona zasłona może przetrwać nawet kilka lat. Jeśli jednak, zamiast tracić czas na czyszczenie, wolisz wymienić zasłonę, obserwuj czy nie pojawiają się na niej osady pleśni. Gdy tylko je zauważysz, wymień zasłonę.

Ceny zasłon prysznicowych są bardzo różne i zależą od rodzaju i gatunku materiału, wielkości oraz wzoru. Najtańsze można kupić już za około 30 złotych. Ceny droższych wahają się w granicach od 100 do 150 złotych. Zakup drążka prysznicowego to koszt 50-100 złotych.

Zostaw komentarz: "Modne i estetyczne zasłony prysznicowe"