Modne i funkcjonalne łóżka dla dzieci

Modne i funkcjonalne łóżka dla dzieci

Łóżko to mebel, bez którego żaden pokój dziecięcy obyć się nie może. Nie oznacza to jednak, że musi być on nudny czy sztampowy. Oferta producentów jest obecnie tak szeroka, że możemy naszej pociesze sprawić całkiem „odlotowe” łóżko, do którego będzie chodziło spać chętnie, a nie pod przymusem.

Wraz ze wzrostem oczekiwań dzieci (i wzrostem zawartości portfeli ich rodziców) standardowe tapczaniki odchodzą powoli do lamusa. Dzisiaj dziecko może mieć praktycznie każde łóżko, jakie sobie wymarzy. Bardzo modnym ostatnio modelem dla małego chłopca jest łóżko z motywem wyścigówki. To po prostu łóżko w kształcie samochodu, z kołami, a czasami nawet kierownicą. Chodzenie spać z takim meblem w pokoju przychodzi maluchom dużo łatwiej. Z kolej dla dziewczynek ostatnim hitem jest łóżko księżniczki – różowe, z baldachimem i falbankami.

Do łask wracają też łóżka piętrowe, które miały ostatnio gorszą passę. To świetne rozwiązanie nie tylko ze względu na oszczędność miejsca, ale także frajda dla dzieciaków. Oczywiście po tym jak rozstrzygniemy kwestię: „kto śpi na górze”. Do tego nie musi być to po prostu łóżko piętrowe. Nieźle obecnie sprzedaje się taki typ łóżka przerobiony na… lokomotywę.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest połączenie łóżka z biurkiem i szafą. Taki uniwersalny mebel zajmuje bardzo mało miejsca, jest niezwykle funkcjonalny, a dzięki temu, że do łóżka malec dostaje się przy pomocy specjalnej drabinki powinno się spodobać każdemu dziecku. Tym bardziej, że produkowany jest także model, który z tego łóżka robi… namiot. To świetna namiastka kempingowego życia, o którym marzy każdym mały chłopiec, a w związku z tym, że namiot jest odczepiany nie musimy martwić się o to, że przestanie się on po jakimś czasie dziecku podobać.

Jeżeli to wszystko nie wystarczy naszemu szkrabowi możemy mu teraz swobodnie dostawić do łóżka zjeżdżalnię (oczywiście zakładając, że będzie ono położone, jak w ostatnim rozwiązaniu, na pewnej wysokości). Rozwiąże to nie tylko problem „chodzenia spać”, ale także porannego wstawania. O ile łatwiej będzie wyciągnąć z łóżka małego śpiocha, gdy będzie na niego czekała perspektywa zjechania na podłogę.

Jak widać ilość „udziwnień” i atrakcji obejmujących łóżka dziecięce znacznie zwiększyła się przez ostatnie lata. Jeżeli więc zastanawiamy się nad kupnem posłania do pokoju naszej pociechy weźmy ją ze sobą do sklepu meblowego. Z pewnością wybierze sobie coś w sam raz dla siebie. Pozostaje tylko pytanie: czy nasz portfel to wytrzyma?

Zostaw komentarz: "Modne i funkcjonalne łóżka dla dzieci"