Nowoczesne kuchnie i ich wyposażenie

Nowoczesna kuchnia i jej wyposażenie

Kuchnia, która do tej pory była traktowana przez designerów i dekoratorów wnętrz nieco po macoszemu zaczyna ostatnio wychodzić z cienia. Także w jej wystroju, doborze wyposażenia czy mebli zaczynają się zarysowywać nowoczesne trendy, które mają wpływ na nas, klientów.

Prześledźmy kilka rozwiązań, które wydają sie już kanonem pomysłu pod tytułem „nowoczesna kuchnia„.

Zacznijmy od najważniejszego punktu każdej kuchni czyli pieca z kuchenką. Do tej pory umieszczany pod jedną ze ścian zaczął zmieniać swoje położenie. Dzisiaj najmodniejsze jest rozwiązanie zwane „kuchenną wyspą”. Jest to swoiste centrum dowodzenia na środku pomieszczenia, w którym jest miejsce nie tylko na kuchenkę, ale także połączony z nią blat, zlewozmywak, a poniżej powierzchni wyspy szafki na naczynia. To niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, bowiem mamy do takiej wyspy dostęp z każdej strony, a podczas gotowania nie musimy odwracać się do osób przebywających w kuchni plecami.

Dzisiaj już nikt nie wyobraża sobie kuchni bez piekarnika czy zmywarki. Nowoczesne wnętrza nie powinny ic jednak eksponować. Dlatego każdy duży sprzęt ADG powinien być zabudowany tak, by nie tylko licował z resztą szafek kuchennych, ale także dlatego, że blat, który przykryje te urządzenia będzie dużo łatwiejszy do utrzymania w czystości.

W nowoczesnej kuchni ważny jest też minimalizm. Do lamusa odeszły więc zdobne kredensy czy krzesła, zastąpiły je proste, geometryczne formy. Jeżeli zdecydujemy się na drewniane wykończenie kuchni (co jest wciąż bardzo popularnym wyborem) koniecznie przełammy jest stalą, która sprawi, że wygląd tego pomieszczenia nie będzie nudny i monotonny.

Dbajmy także o trzymanie się jasno określonych kolorów, nowoczesna kuchnia ,to nie tylko funkcjonalność, ale także estetyka. Nie przesadzajmy także z ozdobami, znów kierujmy się zasadą minimalizmu, przecież niektóre sprzęty AGD, które powinny znaleźć się w nowoczesnej kuchni, jak na przykład ekspres do kawy, same będą wystarczająco „ozdobne”, a jednocześnie funkcjonalne.

Niewątpliwie ważnym elementem wyposażenia jest oświetlenie kuchni. Poza obowiązkowym światłem górnym oświetlającym blat czy kuchenkę możemy zastosować małe lampki pod wiszącymi szafkami, co wyeksponuje tę linię w naszym wnętrzu albo lampki w przeszkolonych szafkach, co nada im nietypowy, intrygujący charakter. Najważniejszy jest jednak pomysł na kuchnię, to do niego będziemy dobierać sprzęty, kolorystykę czy ustawienie mebli. Nowoczesna kuchnia to kuchnia bardzo indywidualna, przypisana do konkretnego „szefa kuchni”.

Zostaw komentarz: "Nowoczesne kuchnie i ich wyposażenie"