Pokój dla małej księżniczki

Pokój dla małej księżniczki

Pokój dziecięcy to azyl dla naszej pociechy. Musi więc zapewniać poczucie bezpieczeństwa, być ciepły i kolorowy. Oczywiście pokoje dla dziewczynek muszą różnić się od pokoi dla chłopców i przede wszystkim muszą być dopasowane do wieku malucha.

Dlatego, kiedy dziecko dorasta i staje się dumnym przedszkolakiem niekoniecznie mus podobać mu się wyposażenie pokoju dziecięcego – tapeta w baloniki, dywanik w misie czy maskotki w każdej szufladzie. Szczególnie wybredne pod tym względem są dziewczynki. W tym wieku marzą przeważnie by być księżniczkami. Co stoi na przeszkodzie, by ich pokój przeobrazić z prawdziwie królewską komnatę?

Obecnie pokój dla dziecka urządzony w konwencji królewskiej nie jest problemem. Wystarczy tylko poruszyć wyobraźnię. Co więcej można go udekorować przy pomocy niewielkich nakładów finansowych wymieniając tylko niektóre elementy wyposażenia. Takie rozwiązanie sprawdzi się, kiedy dziecko dorośnie i trzeba będzie dostosowac pokój do nowych potrzeb. Póki co warto zawiesić nowe firanki, kupić nawiązującą do danego stylu pościel i położyć nowy, mięciutki dywanik. Oczywiście wszystko najlepiej w kolorze różowym – od delikatnych, pastelowych odcieni nawet po amarant.

Niezwykle ważne jest również tło. Ściany można odświeżyć i nadać im nowy wygląd wykorzystując naklejki ścienne. Ich zaletą jest to, że kiedy znudzą się dziecku, można je łatwo odkleić. Innym wyjściem jest własnoręczne namalowanie na ścianie bajkowych elementów – to jednak wymaga zdolności plastycznych, jeśli ich nie masz, lepiej nie ryzykować i skorzystać z gotowych szablonów dostępnych w marketach budowlanych. Przy pomocy naklejek lub szablonów można również zmienić wygląd mebli.

Wystrój pokoju dla księżniczki na pewno zyska, jeśli nad łóżkiem zamontujemy baldachim z delikatnych tkanin, który za kilka lat będzie można bez przeszkód zdemontować. Warto też rozrzucić na łóżku kilka kolorowych, pluszowych poduszek, do których dziecko będzie chciało się przytulić. Królewskiego charakteru pomieszczeniu nada również dziewczęca toaletka z lustrem i dziecięcymi kosmetykami. Obecnie meble dla dzieci są tak zróżnicowane i uniwersalne, że można je dopasować do każdego wnętrza i do każdego stylu.

Zostaw komentarz: "Pokój dla małej księżniczki"