Pomysły na pokój młodzieżowy

Pomysły na pokój młodzieżowy

Aranżacja pokoju dla nastolatka to nie lada wyzwanie. Wymagająca młodzież potrzebuje oryginalnego pokoju, w którym będzie zarówno modnie, jak i funkcjonalnie. Na niewielkiej powierzchni trzeba zmieścić biurko komputerowe, wygodne łóżko oraz sporą szafę i półkę na książki. Do tego specjalne dodatki, które zapewnią wnętrzu odpowiedni klimat. Meblując młodzieżowy pokój warto zainwestować w trwalsze przedmioty. W tym okresie wszystko szybciej się niszczy. Dobrze będzie, jak wyposażenie pomieszczenia będzie łatwe w czyszczeniu. Przydatne są modne pudła, dzięki którym w jednym miejscu można przechowywać przeróżne drobiazgi.

Zanim wybierzemy elementy wystroju do pokoju młodzieżowego, konieczne jest poznanie zainteresowań i przyzwyczajeń nastolatka, dopiero wówczas będzie jasne, jak powinno wyglądać pomieszczenie. Narzucanie własnej koncepcji jest błędem, gdyż młody człowiek w takim pokoju nie będzie się czuć swobodnie. Warto postawić na żywy kolor, jak modny fiolet dla dziewczynki lub mocną zieleń dla chłopca. Zdecydować się można również na tapetę z ulubionym motywem lub bohaterem filmowym, jednak w tym wypadku taka aranżacja jest dość krótkotrwała, gdyż upodabniania u nastolatków szybko się zmieniają.

Najlepszym miejscem do nauki będzie biurko ustawione przy oknie. Dobrze oświetlone i odpowiednio duże umożliwi nastolatkowi przyjemne odrabianie lekcji. Na biurku powinno być miejsce na komputer, lampkę oraz przybory szkolne i zeszyty. Dobrym pomysłem jest półka nad biurkiem, gdzie można ustawić pomoce naukowe, jak encyklopedie i słowniki. Pozostałe przedmioty dziecko może schować w kontenerku na kółkach, który łatwo wsunąć pod biurko. Taka szafka to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Przy biurku musi stać wygodny fotel z regulowanym oparciem i wysokością. Do przestronniejszych pokoi można wybrać krzesło z zagłówkiem i podnóżkiem dla jeszcze większego komfortu. Na drugiej stronie pokoju trzeba zorganizować część sypialną, czyli składne łóżko wraz z nocną szafeczką. W tej części pokoju powinna stać także szafa, najlepiej rozsuwana z lustrem, co optycznie powiększy pomieszczenie. Wolne miejsce należy zostawić dla dziecka. Niech samodzielnie zadecyduje, co potrzebuje. W ten sposób pokój z pewnością mu się spodoba i niczego w nim nie zabraknie. Na ścianach zawisnąć mogą fotografie lub plakaty. Oświetlenie również może wybrać nastolatek, tworząc własny pokój marzeń.

Zostaw komentarz: "Pomysły na pokój młodzieżowy"