Skórzane meble do salonu

Skórzane meble do salonu

Meble skórzane wciąż są w naszym kraju synonimem luksusu i elegancji. W związku z tym, że nasze społeczeństwo się bogaci, coraz więcej osób ma dostęp do takich mebli i chętnie stawia je w swoich salonach.

Skóra naturalna charakteryzuje się nieregularnościami, zgrubieniami, niepowtarzalnym wzorem. Jest to jedna z cech, która tak bardzo przyciąga do niej klientów. Kupując skórzany komplet wypoczynkowy do salonu możemy mieć pewność, że nikt na świecie nie ma dokładnie takich samych mebli jak my.

Naturalna skóra nie jest tak łatwym materiałem do konserwacji jak inne, sztuczne tworzywa tapicerskie. Jej trwałość znana jest człowiekowi od wieków, jest to przecież najstarszy tapicerski materiał, jednak, by nasz mebel tę trwałość zachował musimy postępować według szczegółowych wytycznych.

Po pierwsze pamiętajmy, że skóra na meblach nie różni się wiele od tej na naszej twarzy, więc mają one wspólnego wroga: brak wilgotności (z tego braku skóra twardnieje, a w konsekwencji pęka). W związku z tym, że nie mamy wpływu na wilgotność w naszym salonie powinniśmy nacierać meble specjalnym środkiem nawilżającym. Poza tym podczas odkurzania możemy potraktować naszym odkurzaczem także np. kanapę, moc ssąca naszego odkurzacza oczyści w niej pory, a to nada jej piękny, czysty wygląd. Do codziennej pielęgnacji powinniśmy używać lekko zwilżonej, flanelowej szmatki.

Do skórzanych mebli nie używamy normalnych proszków do prania, bowiem spowodują one wysuszenie, a w konsekwencji pękanie powierzchni. Pamiętajmy także, że skórzane meble nie nadają się zbytnio do domu, w którym są zwierzęta (zwłaszcza koty). Ich pazury raz dwa zniszczą naszą nową kanapę. Poza klasyczną czernią coraz bardziej modne robią się meble obite białą skórą. Wygląda ona bardzo ekskluzywnie i wytwornie, a w połączeniu z ciemną wykładziną lub meblami daje fantastyczny wizualny efekt.

Klienci skłonni do eksperymentów i obdarzeni nutką nietypowego gustu powinni spróbować skóry czerwonej. Chociaż pasuje ona bardziej do biur i różnego rodzaju poczekalni, także w domu przy odpowiednim zaaranżowaniu pokoju może prezentować się wspaniale. Bez względu na kolor na skórze siedzi się bardzo komfortowo. Jest to materiał „oddychający” (w przeciwieństwie do syntetycznych tkanin) dzięki czemu mamy wrażenie lekkości i, nawet w gorący dzień, orzeźwiającego chłodu. Jest to też produkt dosyć drogi (zwłaszcza lepsze, włoskie gatunki skóry) jednak wart każdej wydanej na niego złotówki. Może więc warto podarować sobie odrobinę luksusu, stylu i niepowtarzalności w naszym salonie?

Zostaw komentarz: "Skórzane meble do salonu"