Szafy wnękowe do każdego mieszkania

Szafy wnękowe do każdego mieszkania

Aranżacja mieszkania to nie tylko modne kolory i ciekawe zestawienia przedmiotów użytkowych, to również funkcjonalność. W tym wypadku należy dobrze przemyśleć wielkość oraz ustawienie szafy. Rosnąca ilość ubrań powinna bez przeszkód zmieścić się we właściwej szafie.

Wyposażenie wnętrz, w oparciu o najnowsze trendy, obejmuje ryzykowne i ciekawe rozwiązania. Intensywne kolory ścian, minimalizm meblowy. Jednak podczas aranżacji mieszkania nie można pominąć mebli na ubrania (szafy, szafki, półki, komody). Szafa wnękowa pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Sprawdza się ona zwłaszcza w małych mieszaniach, gdzie istotny jest każdy metr powierzchni. Dodatkowym atutem szafy wnękowej jest możliwość zainstalowania luster w drzwiach przesuwanych, co pozwala na swobodne przeglądanie się. Duże lustra pozwalają również optycznie powiększyć pomieszczenie.

Niezwykle praktyczne będzie umiejscowienie szafy wnękowej w sypialni lub w pobliżu łazienki. Taki zabieg sprawi, że po przebudzeniu się szybko odnajdziesz odpowiednie ubranie. Dobre jest również zorganizowanie oddzielnej szafy dla dzieci.

Jednak jedna szafa w domu, to zdecydowanie za mało. Mniejszy mebel powinien znaleźć się przy wejściu. Ta szafa będzie dogodnym miejscem na trzymanie obuwia oraz wierzchniej odzieży. Wraz z porą roku zmieniają się również ubrania. Zimowe kurtki będą przeszkadzać, jeśli latem pozostawimy je w szafie przy wejściu. Dlatego też należy zorganizować dodatkowe miejsce na przechowywanie sezonowej odzieży oraz wspólnych rzeczy używanych dość rzadko (walizki, narty, itp.) Natomiast bieliznę można trzymać w głównej garderobie, choć innym dobrym rozwiązaniem będzie ustawnie w łazience bieliźniarki, czyli właściwie dobranej komody. W tym miejscu jest najadekwatniejsza.

Szafy wnękowe dostępne są nie tak drogo, to również podnosi atrakcyjność tego mebla. Możliwość indywidualnego zamówienia umożliwia samodzielne zaprojektowanie całej szafy, z uwzględnieniem najdrobniejszy detali, takich jak kosze na skarpetki, dodatkowe oświetlenie, czy półeczki na akcesoria, ręczniki, obrusy. Wielkość szafa uzależniona jest oczywiście o miejsca, gdzie będzie ustawiona. Natomiast kolor szafy zależy od koncepcji właścicieli. Wybrać można określony rodzaj drewna, który jest najbardziej naturalną aranżacją wnętrza. Nowoczesne rozwiązania to płyty w intensywnych barwach przy jasnych ścianach lub stonowane odcienie przy minimalistycznych wyposażeniu wnętrza. Wybór jest bardzo szeroki, każdy z pewnością znajdzie odpowiednią wersje dla siebie.

Zostaw komentarz: "Szafy wnękowe do każdego mieszkania"