Wanna z prysznicem – połączenie dla niezdecydowanych

Wanna z prysznicem

Wanna czy prysznic? To pytanie od zawsze zadają sobie właściciele zwłaszcza małych łazienek. Co jednak, jeżeli połączymy te dwa rozwiązania? Jakie przyniesie nam to korzyści, a jakie szkody?

Pierwszą, niewątpliwą korzyścią jest właśnie zaoszczędzone miejsce. Takie połączenie będzie zajmowało tyle samo miejsca co normalna wanna, a do tego będziemy mieli do dyspozycji także funkcję prysznica. Zyskujemy więc podwójnie: nie tylko nie rezygnujemy z wanny (do której wiele osób jest niezwykle przywiązanych), ale zyskujemy rozwiązanie dla tych, którzy preferują szybkie prysznice (które notabene pozwalają zaoszczędzić zużycie wody).

Największą wadą tego wyjścia jest to, że, jak mawia stare porzekadło: „jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego”. Więc komfortu normalnego, osobnego prysznica w takim, „wannowym” wydaniu nie zaznamy. Czym zabezpieczymy naszą łazienkę przed nieustannym ochlapywaniem jej wodą? Wyjścia są co najmniej dwa: albo wybierzemy zasłonkę (jej zaleta to cena, już za około 150 zł dostaniemy wysokiej jakości zasłonkę oraz łatwy montaż; z drugiej strony musi być ona regularnie wymieniana bowiem bardzo łatwo rozwija się na niej pleśń, jest też uciążliwa w użytkowaniu), albo parawan (tutaj mamy do czynienia z cenami od 500 do nawet 1600 zł, ale także z dużo większą trwałością i pewnością, że nic się za taki, dobrze rozłożony parawan, nie przedostanie).

Pamiętajmy także, że ważna jest mata antypoślizgowa, zwłaszcza przy wannach o dużym stopniu nachylenia ścianek i uchwytach, które są bardzo przydatne, a będą wymagały od nas ingerencji w powierzchnię płytek ceramicznych. Istnieją oczywiście wanny, które mają wbudowaną kabinę prysznicową. Jednak jest to rzecz dostępna dla nielicznych przede wszystkim ze względu na cenę (nawet kilkanaście tysięcy złotych).

Koniec końców rozwiązanie wanna+prysznic wydaje się dobrym wyborem dla posiadaczy małych łazienek, którzy nie chcąc rezygnować z tradycyjnej wanny pragną mieć dostęp do szybkich, orzeźwiających pryszniców.

Zostaw komentarz: "Wanna z prysznicem – połączenie dla niezdecydowanych"