Wybierz stół do jadalni

Wybierz stół do jadalni

Wybór stołu do jadalni jest przeważnie wyborem na lata. Dlatego trzeba dobrze zastanowić się przed wyborem mebla, a wybierać jest w czym, bowiem oferta producentów jest niezwykle bogata.

Po pierwsze pamiętajmy, że stół do jadalni (w przeciwieństwie na przykład do stołu z salonu lub kuchni) ma być przede wszystkim stołem. Więc ewentualne szuflady, półeczki pod blatem są tu całkowicie zbędne. Najważniejszy jest wybór materiału, z którego nasz stół będzie zrobiony. Możemy zdecydować się na:

  • klasyczny, zawsze modny stół drewniany, który wydaje się jednak nieco nudny i oklepany,
  • stół szklany, który wygląda bardzo dobrze, ale jest mało odporny na uszkodzenia mechaniczne i trudny do utrzymania w czystości,
  • nowoczesny stół stalowy, który to z kolei pasuje tylko do nowoczesnych wnętrz i nie stwarza domowej, przytulnej atmosfery.

Ciekawym rozwiązaniem jest łączenie tych materiałów, na przykład drewna ze szkłem, taki stół łączy ze sobą trwałość z ciekawym designem. Kolejna trudność to wielkość. Pamiętajmy, że przy tym stole raz na jakiś czas będzie zasiadało więcej osób niż tylko nasza najbliższa rodzina, z drugiej strony nie ma sensu kupować 8-osobowego stołu, by używać go „raz na jakiś czas”. Optymalnym rozwiązaniem wydają się stoły rozkładane, które mają możliwość powiększenia powierzchni blatu. Opłacimy to pewnymi estetycznymi uszczerbkami, ale korzyści z takiego rozwiązania powinny przerosnąć koszty. Inną kwestią jest wysokość stołu. Przy nieco niższym wygodniej i przyjemniej się siedzi, pije kawę czy rozmawia, natomiast wyższy sprzyja łatwiejszemu jedzeniu, musimy się więc zastanowić czy będzie to stół tylko do jedzenia czy także do spotkań towarzyskich.

Gdy już wybierzemy stół wystarczy dobrać do niego krzesła (producenci często oferują gotowe zestawy), a także zadbać, by reszta otoczenia licowała estetycznie z naszym, głównym przecież w jadalni, meblem. Oferta producentów i rozpiętość cen jest tak duża, że każdy znajdzie coś, co go usatysfakcjonuje.

Zostaw komentarz: "Wybierz stół do jadalni"